Poniedziałek, Czerwiec 3, 2019, 21:29 | Brak komentarzy »

W dniu 13.05.2019 ok. godz. 18:30 zostaliśmy zadysponowani przez SK KM PSP w Łodzi zastępem GBA 2,5/16 w sile 6 ratowników do wypadku drogowego przy skrzyżowaniu ulic Brzezińskiej i Zjazdowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszego zastępu i rozpoznaniu przez KDR stwierdzono kolizję drogową samochodu marki Peugeot z nieznanym sprawcą, który zbiegł z miejsca zdarzenia samochodem marki BMW w kierunku Brzezin. Działania nasze polegały na odłączeniu akumulatora, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu kawałków pojazdów z jezdni. W działaniach brały udział również zastępy z JRG 8, OSP Nowosolna, ZRM i Policja.

Poniedziałek, Czerwiec 3, 2019, 20:15 | Brak komentarzy »

W dniu 10.05.2019 na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 5 w Łodzi odbyły się Miejskie Obchody Dnia Strażaka. Ten szczególny dla nas dzień obfituje w liczne awanse, nagrody i odznaczenia. W trakcie uroczystości dwunastu druhnom i druhom z łódzkich OSP - laureatom corocznego Konkursu Prezydenta Miasta Łodzi na Najlepszego Strażaka Jednostki OSP, p. Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi wraz z p. Marcin Gołaszewski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi wręczyli okolicznościowe dyplomy i nagrody, a druhowi z naszej jednostki - Krzysztofowi Przyborowskiemu - wybranemu przez Komisję Konkursową, okolicznościowy medal "Strażaka Roku". Warto dodać również, iż tytułem "Najlepszego strażaka jednostki" w PSP został odznaczony Naczelnik naszej jednostki - druh Krzysztof Owczarek - będący jednocześnie strażakiem w JRG 8 w Łodzi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 🍾

Poniedziałek, Czerwiec 3, 2019, 20:13 | Brak komentarzy »

W dniu 26.04.2019 ok. godz. 14:49 ⏱zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA 2,5/16 🚒 w sile 4 ratowników do usunięcia z jezdni plamy oleju przy skrzyżowaniu ul. Brzezińskiej i Śnieżnej. 🚨Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji rozlanej substancji przy pomocy sorbentu. Po zakończeniu działań i przekazaniu protokołem miejsca zdarzenia firmie sprzątającej, otrzymaliśmy kolejną dyspozycję od SK KM PSP w Łodzi do do usunięcia roju pszczół 🐝z drzewa 🌳, które znajdowało się tuż przy drodze na ul. Listopadowej 67.

Poniedziałek, Czerwiec 3, 2019, 20:13 | Brak komentarzy »

W dniu 04.05.2019 przedstawiciele naszej jednostki brali udział w Centralnych Obchodach Dnia Strażaka połączonych z Promocją Oficerów Państwowej Straży Pożarnej 🚒. Wśród nich znalazł się jeden z naszych druhów Bartosz Majchrzak, dla którego było to zwieńczenie trudu kilkuletniego kształcenia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Mł. kpt. Bartosz Majchrzak na co dzień służy w Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 w Łodzi, w związku z czym wraz z kolegami z JRG życzymy mu dalszych sukcesów, a wszystkim strażakom z okazji naszego święta tyle samo powrotów, ile wyjazdów ! 🔥🍾

Poniedziałek, Czerwiec 3, 2019, 20:13 | Brak komentarzy »

W dniu 04.05.2019 dwukrotnie byliśmy dysponowani do zdarzeń zastępem 🚒 GBA 2,5/16 przez SK KM PSP w Łodzi. O godz. 15:10 - 🔥pożar budynku 🏠przy ul. Gazdy 15. Spaleniu uległa część dachu. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG 8 i JRG 1 oraz Policja. O godz. 17:45 - 🔥 pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym przy skrzyżowaniu ul. Wyżynnej z ul. Janosika. W działaniach udział brały również dwa zastępy z JRG 8.

Copyright ©2019 Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa, All Rights Reserved.