Aktualności

Wtorek, Październik 15, 2019, 20:39 | Brak komentarzy »

W dniu 30.09.2019 ok. godz. 14:23 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków silnych porywów wiatru, które były spowodowane niżem Mortimer. Do zdarzeń udaliśmy się zastępem GBA 2,5/16 w sile 5 ratowników. Interweniowaliśmy czterokrotnie przy ul. Szczytowej, Jeziorańskiego i Prezydenta. Działania polegały na usunięciu powalonych drzew z budynków i ogrodzeń, jak również zabezpieczeniu linii energetycznych.

 


środa, Wrzesień 18, 2019, 21:08 | Brak komentarzy »

Kochani ❗️🔥

Dzięki Wam mamy szanse spełnić nasze marzenia ! 🎉

Pomożecie ❓ www.budzetobywatelski.uml.lodz.pl ⤵️


środa, Wrzesień 18, 2019, 21:04 | Brak komentarzy »

🔥 Drodzy Mieszkańcy,

Dzięki Wam i Waszym głosom w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego, dbając w trosce o Wasze bezpieczeństwo właśnie staliśmy się posiadaczami pięknego, nowego, ciężkiego zestawu do ratownictwa drogowego dostarczonego przez firmę Fire-Max.

Zestaw ten składa się z:
➡️ Pompa hydrauliczna P630SG
➡️ Wąż hydrauliczny 10m - 2 szt.
➡️ Rozpieracz ramieniowy SP777
➡️ Hydrauliczne nożyce do cięcia S788
➡️ Cylinder rozpierający R410
➡️ Cylinder rozpierający R412
➡️ Zestaw łańcuchów do rozpieracza ramieniowego
➡️ Wspornik progowy - 2 szt.
➡️ Zestaw podkładów i klinów do stabilizacji
➡️ Zestaw do zabezpieczenia AIRBAG
➡️ Piła ratownicza do szyb klejonych WSC-1
➡️ Mata sprzętowa 2x2,5
➡️ Zestaw pokrowców na ostre krawędzie
➡️ Nóż do pasów
➡️ Wybijak do szyb
➡️ StrongArm LE100 z zapasowym akumulatorem - nowoczesne uniwersalne urządzenie ratownicze

📝Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i zachęcamy do głosowania już za tydzień na kolejny nasz projekt W262ST pod nazwą "GODNE WARUNKI STRAŻAKÓW POPRAWĄ BEZPIECZEŃSTWA WŚRÓD MIESZKAŃCÓW", jak również pozostałe projekty z naszego osiedla.

Warto dodać, że jest to jeden z trzech takich zestawów w Polsce i pierwszy w województwie łódzkim - oby był on jak najrzadziej używany, jednakże będzie stanowił duże wsparcie dla jednostek PSP ❗️😍


środa, Wrzesień 18, 2019, 21:01 | Brak komentarzy »

W ostatnich dniach ruszyła u nas przebudowa części garażowej strażnicy 🏗. Inwestycja ta nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie wsparcie wielu osób ❤️, jak również Rady Osiedla Stoki-Sikawa-Podgórze 💙, która w roku 2017 "rzutem na taśmę" podjęła uchwałę o przekazaniu nam środków w wysokości 102 tys. zł💵. Koszt przebudowy dachu po rozstrzygnięciu przetargu wynosi prawie 250tys. zł 💰Dach zostanie wykonany na nowej stalowej konstrukcji, pokryty płytą warstwową o grubości 15cm 🔩.
➡️ W roku przyszłym tylko dzięki Państwa wsparciu i głosom na nasz projekt W262ST pod nazwą "GODNE WARUNKI STRAŻAKÓW POPRAWĄ BEZPIECZEŃSTWA WŚRÓD MIESZKAŃCÓW" w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego mamy szanse wyremontować cały budynek, co jest naszym marzeniem od kilku lat❗️
Jednocześnie informujemy, że mimo prowadzonych prac i braku samochodów gaśniczych 🚒🚒 w garażu nadal pozostajemy 24h do dyspozycji dbając o Państwa bezpieczeństwo 🔥

 


środa, Wrzesień 18, 2019, 21:01 | Brak komentarzy »

W dniu 08.09.2019 ok. godz. 13:31 zostaliśmy zadysponowani przez SK KM PSP W Łodzi zastępem GBA 2,5/16 🚒 w sile 6 ratowników do powalonego konaru drzewa 🌳 przy skrzyżowaniu ulic Prezydenta i Herberta. Drzewo zostało usunięte z jezdni, a ulica jest już przejezdna.


Copyright ©2019 Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa, All Rights Reserved.